İçeriğe git

PlusOOO Webmaster Forumu'na Hoşgeldiniz!
Forumumuza giriş yaparak tüm fonksiyonlardan yararlanabilirsiniz. Giriş yapabilmeniz için foruma üye olmanız gerekmektedir. Foruma üye olarak konu açabilir,konuları cevaplayabilir,anketlerde oy kullanabilir,anket oluşturabilir,üyelere oy verebilir,mesajları beğenebilir,durumunuzu güncelleyebilir,üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.. Eğer zaten üyeyseniz buradan Giriş Yapın - Üye değilseniz buradan Kayıt Olun! Ayrıca üyelik ücretsiz :)

Blippar fiziksel dünya ile dijital dünya arasında bir köprü oluşturmaya çalışıyor

- - - - - Blippar fiziksel dünya ile dijital dünya arasında bir köprü oluşturmaya çalışıyor Blippar fiziksel dünya ile dijital dünya arasında bir köprü oluşturmaya çalışıyor Blippar fiziksel dünya ile dijital dünya arasında bir köprü oluşturmaya çalışıyor Blippar fiziksel dünya ile dijital dünya arasında bir köprü oluşturmaya çalışıyor

Bu konuya henüz cevap yazılmadı
Bu konu 3 aydır (90 Gün) güncellenmemiş. Geçerliliğini kaybetmiş olabilir. İsterseniz yeni bir konu açabilirsiniz..
Haberci
  • PlusOOO Bot
  • 54.692 İleti
  • 3 Teşekkür
  • PlusOOO Haberci
  • KonumYurtDışı
  • Son Aktivite: Nis 27 2013 20:32:56
  • Kayıt tarihi: 27 Nis 2013
Resmi ekleyenWebrazzi Summit 13‘ün konuşmacılarından biri de Blippar‘ın kurucusu Ambarish Mitra‘ydı. Blippar ile sanal gerçeklik üzerinde çalışmalar yapan Mitra bu konuyla ilgili detaylı bilgiler aktardı.Konuşmasında ilk olarak teknolojik devrimden bahseden Mitra günümüzde insanların düşünme ile eyleme geçme arasındaki sürelerinin çok kısaldığını, bununla birlikte bilgiye ulaşmanın çok kolaylaştığını ve bu sayede toplumların bilgi seviyeleri ile beklentilerinin çıtasının yukarıya çıktığını aktardı.Blippar ile arttırılmış gerçeklik üzerinde çalışmalar yürüten Mitra, artırılmış gerçekliğin tanımını ise; “kullanmış olduğumuz nesnelerle beraber gerçek zaman dahilinde bir dijital bilgiye ulaşabilmek” olarak tanımladı. Mitra, ‘Blipping’ adını verdikleri bir teknoloji geliştiren şirket bu teknoloji sayesinde fiziksel dünya ile dijital dünya arasında bir köprü oluşturmaya ve bununla birlikte arttırılmış gerçekliği sağlamaya çalıştıklarından bahsetti.Resmi ekleyen‘Blipping’ teknolojisine bir örnek vermek gerekirse; diyelim ki elinizde bir oje markasının kataloğu var. Katalogüun üzerindeki logoyu “Blipping” ile uygulamanın dijital olarak tanımasını sağlayabilir ardından da elinizi kameranın önüne getirerek, katalogdaki ojenin renklerini anlık olarak tırnaklarınız üzerinde deneyebiliyorsunuz.Diğer bir örnek ise bir içecek kutusunu üzerindeki logoyu “blip” ettiğinizde Blippar o anda ilgili videoyu oynatmaya başlayabiliyor ve sizi sanal bir gerçekliğin içine çekiyor.Mitra son olarak artırılmış gerçeklik ile yapılabileceklerin sadece hayal gücü ile sınırlı olduğunu ve fiziksek olarak etrafımızda yer alan her şey üzerinde uygulanabileceğini anlattı.                                                                                Bu yazı Kaan Çalışkan tarafından yazılmış olup Webrazzi'de yayınlanmıştır.   Sponsorlarımız: Sendloop.com l Sahibinden.com  l Leadbox | Klinik l Hazinem Pırlanta l  Hızlıal.com Webrazzi'ye sponsor olmak ister misiniz?

Kaynak
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı

Elinizde Bulunsun
Kullanışlı Araçlar
PlusOOO © 2012 - 2013
PlusOOO Webmaster Forumu
Öneri ve şikayetleriniz için iletişim sayfasını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir forum sitesi olan plusooo.com webmaster forum sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan plusooo.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz için [email protected] adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, plusooo.com yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.

hosting


IPB skin by IPBForumSkins
.
DMCA.com Creative Commons Lisansı